MasterLine. Kompletna platforma unikalnych rozwiązań aluminiowych

equator_deweloper_karimpol_architekt_apa_wojciechowski

MasterLine. Kompletna platforma unikalnych rozwiązań aluminiowych

MasterLine to wyjątkowe systemy aluminiowe, pozwalające na szybką i efektywną produkcję okien, gwarantujące niezawodność w całym procesie eksploatacji. To także idealne rozwiązanie do dużych formatów i ciężkich przeszkleń, przy zachowaniu najlepszych parametrów termicznych.

System aluminiowy Masterline 8 Reynaers Aluminium stworzył zupełnie nowe możliwości – pozwolił na wybór poziomu izolacyjności przy stałej głębokości zabudowy oraz na dobranie wariantu estetycznego bez wpływu na parametry techniczne rozwiązania. Dzięki wprowadzeniu na rynek MasterLine 10 oraz MasterLine 8 Swift oraz kolejnych uzupełnień oferty w obrębie systemów, platforma MasterLine daje niemal nieograniczone opcje projektowe.

Masterline pozwala na konstruowanie okien o wielu typach otwierania, zarówno dla elementów otwieranych do wewnątrz, jak i na zewnątrz, drzwi balkonowych z niskim progiem, a także drzwi panelowych. Umożliwia tworzenie dużych przeszkleń – nawet o wysokości 2,8 m. Pozwala wyposażyć cały budynek przy korzystaniu jednego systemu bez ograniczania pomysłów architekta – jest to również bardzo duże ułatwienie dla producenta ślusarki. Cały czas trwają prace nad rozwojem nowych produktów w obrębie systemów, dzięki temu gama możliwości stale powiększa się.

System aluminiowy MasterLine– co go wyróżnia?

Przewagą systemów aluminiowych z serii MasterLine jest możliwość otwierania i ryglowania okien na zewnątrz i do wewnątrz, a także tworzenie połączeń narożnych, dzięki temu możliwe jest „otworzenie całej ściany”. MasterLine 8 jest niezastąpiony w przypadku, gdy wymagany jest wyrafinowany wygląd z nieograniczoną ilością profili o różnych funkcjach. Drzwi balkonowe wyróżniają się niskim progiem, który ma zaledwie 20 mm, co znacznie podnosi komfort użytkowania. „W przypadku wariantu Ukrytego Skrzydła szklonego od zewnątrz dostępnych jest 5 skrzydeł szklenia o grubości 30–57 mm i wysokości do 2,8 m (powyżej 2,4 m szkło klejone jest do profilu), natomiast w przypadku szklenia wewnętrznego grubości szklenia wahają się od 24 mm do 65 mm. A do tego montaż nie jest bardziej skomplikowany, niż przy zwykłym oknie”.

Ciekawym rozwiązaniem jest też rozszerzenie MasterLine 8, czyli system aluminiowy MasterLine Swift, stworzonego z myślą o skróceniu czasu produkcji, przy zachowaniu najwyższych parametrów. Dzięki zwiększonej prefabrykacji producenci zyskują do 45% czasu przeznaczonego na produkcję okien.

Do budownictwa energooszczędnego i pasywnego

Profile do okien MasterLine 10 HI+ i drzwi panelowe MasterLine 8 HI+ posiadają certyfikat budownictwa pasywnego Passive House! Profile MasterLine 10 w wersji HI + (High Insulation Plus) osiągają Uf 0,75 W/m2K. W najlepszej kombinacji z przeszkleniem – Uw wynosi zaledwie 0,67 W/m2K. Dzięki takim parametrom stają się idealnym rozwiązaniem dla budownictwa energooszczędnego oraz pasywnego – a także po prostu dla wszystkich tych, którym zależy na ciepłym domu, a jednocześnie na oszczędzaniu energii i zmniejszeniu rachunków. Okna MasterLine 10 skutecznie chronią przed utratą ciepła z domu, doskonale wypadają również pod względem szczelności i odporności na wiatr i wodę (w teście AWW zostały sklasyfikowane na poziomie 4/C4/E900).

Warianty wzornicze – ogrom możliwości

System aluminiowy MasterLine 8 dostępny jest w 3 stylach wzorniczych: Funkcjonalny to nowoczesny i jednocześnie uniwersalny wariant, Deco to profile o delikatnie zaokrąglonych krawędziach, a Renesans wygląda jak klasycznie profilowane drewniane ramy (MasterLine 10 można nabyć w wariancie Deco i Renesans, polecany do budownictwa tradycyjnego i do renowacji). Należy dodać do tego bogatą kolorystykę lakierów i możliwość łączenia wariantów projektowych ze sobą, a otrzymamy nieskończone bogactwo możliwości.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj