Najmodniejsze dzielnice w Krakowie

inwestycje deweloperskie kraków

Najmodniejsze dzielnice w Krakowie

Kraków nazywany jest miastem królów, wszak to właśnie to miasto było drugą stolicą Polski i przez 289 lat Królestwa Polskiego. Wyjątkowy, historyczny klimat Krakowa, piękna zabytkowa architektura w połączeniu z nowoczesnym designem budynków biurowych i mieszkalnych przyciąga wiele osób. Tym bardziej że Kraków jest miastem wielu możliwości rozwoju zawodowego. Nic więc dziwnego, że wynajem mieszkań w Krakowie jest bardzo popularny. Warto zdecydować się zwłaszcza na mieszkanie lub lokal użytkowy w jednej z najmodniejszych dzielnic w Krakowie. Jeżeli zastanawiacie się, gdzie warto osiedlić się czasowo lub na stałe, to już spieszymy z wyjaśnieniami.

Kleparz – co warto wiedzieć o tej dzielnicy?

Jeżeli chcecie pójść szlakiem Jana Pawła II albo po prostu chcecie znaleźć mieszanie w modnej dzielnicy, to taką na pewno jest Kleparz. Tu w kościele pw. św. Floriana księdzem był Karol Wojtyła. Jednak ta dzielnica nie jest popularna jedynie z tego powodu. Przede wszystkim na uwagę zasługuje tu piękna architektura z czasów Młodej Polski. Dodatkowo nie brakuje małych sklepików, targu, kawiarni i restauracji. To dzielnica, która tętni życiem i jest świetnie skomunikowana z pozostałą częścią Krakowa. Kleparz wchodzi w skład dzielnicy I Stare Miasto. W tej dzielnicy znajduje się Gmach Urzędu Wojewódzkiego, a także Akademii Sztuk Pięknych. W dzielnicy I Stare Miasto znajduje się Wawel, ale i Uniwersytet Jagielloński, a Kleparz jest jedną z historycznych jednostek urbanistycznych obok Kazimierza, Nowego Miasta, Nowego Świata, Piasku, Starego Miasta, Stradomia, Śródmieścia Warszawskiego i wspomnianego Wawelu.

Krowodrza – zamieszkaj w sąsiedztwie dzieła Leonarda da Vinci

Jednym z najsłynniejszych dzieł Leonarda da Vinci jest “Dama z gronostajem”. Ten obraz można podziwiać w Muzeum Narodowym znajdującym się właśnie w dzielnicy Krowodrza. Będąc wielbicielem sztuki, nie można wymarzyć sobie lepszego miejsca do życia. Architektura jest tu bardzo zróżnicowana, a dla miłośników piłki nożnej na pewno ważny będzie fakt, że w sąsiedztwie znajduje się Stadion Wisły Kraków. W tej dzielnicy można również podziwiać pomnik najbardziej niezwykłego “żołnierza” polskiego wojska, a mianowicie niedźwiedzia Wojtka. Warto podkreślić, że dzielnica Krowodrza jest uznawana za najbezpieczniejszą dzielnicę Krakowa. Nazywana jest też dzielnicą studencką. Można tu znaleźć mieszkania i pokoje na wynajem w przystępnej cenie. Kawalerkę można wynająć już za 1400 zł za miesiąc, natomiast dwupokojowe mieszkanie nawet poniżej 3 tys. zł. Jeżeli zachwyca Was nowoczesna architektura i szukacie nowoczesnego mieszkania, to w dzielnicy Krowodrza każdy znajdzie coś dla siebie. Doskonałą ofertę można znaleźć na stronie: https://estatelewinvest.pl.

Najbardziej prestiżowe mieszkania – Kraków Centrum

Znalezienie mieszkania na wynajem w dzielnicy Śródmieście, czyli w ścisłym centrum Krakowa, to najlepsza propozycja dla osób, które szukają miejsca tętniącego życiem. Na pewno możliwość prowadzenia intensywnego trybu życia w dzielnicy, która długo nie śpi jest świetnym wyborem dla studentów, czy singli. Jednak ścisłe centrum to także odpowiedni wybór dla osób poszukujących mieszkania bisko miejsca pracy znajdującego się w Śródmieściu. Można wynająć elegancki apartament w wyremontowanej kamienicy, nawet za 3,5 tys. zł za miesiąc albo nowoczesne mieszkanie dwupokojowe już od 2300 zł za miesiąc. Oferta jest zróżnicowana i można wynająć mieszkanie w stylu retro, ale i minimalistycznym czy skandynawskim. To od właściciela mieszkania zależy jak będzie sformułowana umowa i czy zgodzi się na wprowadzenie drobnych czy większych zmian.

Gdzie warto zamieszkać w Krakowie? Poznajcie nowe inwestycje

Na uwagę zasługują Nowa 5 Dzielnica i Kraków Novum. Pierwsza to typowa inwestycja deweloperska bloków mieszkaniowych w nowoczesnym stylu, przedzielonych pasami zieleni, a także placami zabaw. Znajduje się w najbezpieczniejszej dzielnicy Krakowa – Krowodrza. W ramach inwestycji powstanie także przedszkole czy wybieg dla psów. Na pewno jest to inwestycja przyjazna rodzinom i mieszkania w tym miejscu powinny być w ich centrum zainteresowania. Inwestycja ma być oddana w 2022 r., zatem już można nabyć swoje wymarzone “M”. Nowa inwestycja to także apartamenty Novum przy Rakowickiej. Tutaj dostępne są nowe mieszkania zarówno na sprzedaż, jak i wynajem. To świetna opcja dla osób poszukujących mieszkań blisko centrum Krakowa.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj