Rodzaje baterii prysznicowych – jakie wybrać?

bateria prysznicowa

Rodzaje baterii prysznicowych – jakie wybrać?

Wybór baterii prysznicowej może nie być łatwy. Dlatego przed wizytą w sklepie warto dowiedzieć się, jakie są wady i zalety poszczególnych typów. Komfort korzystania z prysznica zależy nie tylko od kabiny, ale też od baterii. Niestety wybór odpowiedniego modelu może okazać się naprawdę trudny. Niegdyś największym problemem była mała dostępność baterii prysznicowych – niełatwo było więc znaleźć te, które najbardziej nam odpowiadały. Dziś zaś sytuacja jest dokładnie odwrotna. Na rynku znajdziemy tak wiele modeli, że mniej doświadczeni klienci mogą po prostu pogubić się w mnogości ofert. Jak tego uniknąć? Radzimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze baterii prysznicowej.

Baterie prysznicowe natynkowe

To zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj baterii prysznicowych. Cechują się przede wszystkim prostym montażem, a w razie awarii ich serwisowanie nie powinno sprawić większych problemów. Na baterie prysznicowe natynkowe warto zdecydować się również ze względu na cenę – są nawet dwukrotnie tańsze od modeli montowanych pod tynkiem. Jeśli chodzi o wady baterii prysznicowych natynkowych, najważniejszą z nich jest konieczność montażu tylko w miejscu przyłącza instalacji wodnej. Cechuje je zwykle tradycyjny design, co może być zarówno wadą, jak i zaletą – lepiej sprawdzają się jednak w tradycyjnie urządzonych wnętrzach.

Baterie podtynkowe

Baterie podtynkowe mogą być zaś montowane w dowolnym miejscu, ale wymagają wykucia otworów w ścianie. Dla wielu klientów ich zaletą jest też nowoczesny wygląd i łatwość obsługi oraz utrzymania w czystości, bo na zewnątrz znajdują się tylko dźwignia, rozeta i wylewka. Wady? Przede wszystkim wysoka cena i problemy przy ewentualnych naprawach.

Panele prysznicowe

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też panele prysznicowe, poza natryskiem oferują na przykład hydromasaż, efekty świetlne i radio lub odtwarzacz muzyki. I choć zapewniają maksymalny komfort i odprężenie, i one nie są pozbawione wad. Ich zakup to naprawdę spory wydatek, a montaż nie należy do najłatwiejszych i wymaga specjalistycznych umiejętności. Większość awarii (nawet tych najprostszych) wiąże się też z koniecznością skomplikowanych i kosztownych napraw – dlatego są opcją przede wszystkim dla najzamożniejszych klientów.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj