Rodzina z małym dzieckiem – jaki projekt domu wybrać?

projekty domów

© Dobre Domy

Rodzina z małym dzieckiem ma szczególne wymagania, jeśli chodzi o projekt domu. Warto sprawdzić, które domy będą doskonałą odpowiedzią na te potrzeby.

Kiedy w rodzinie pojawia się dziecko, wszystko się zmienia. Nie chodzi jedynie o nocne wstawanie do malucha, kaszki na kuchennych półkach i zwiększone poczucie odpowiedzialności. Zmiany dotyczą również przestrzeni. Bardzo możliwe, że, kiedy pociecha będzie już na świecie, obecne miejsce zamieszkania przestanie spełniać potrzeby rodziny. Młode, bezdzietne małżeństwo może mieszkać nawet w kawalerce, jednak trzy osoby tworzą już nieco bardziej skomplikowany układ. Dziecko podrośnie i wkrótce będzie potrzebować więcej miejsca. Może czas pomyśleć o domu jednorodzinnym? Pracownia architektoniczna Dobre Domy przygotowała porównanie trzech projektów, które idealnie nadają się dla rodziny z małym dzieckiem. Oto Flawia, Benedykt oraz Laura.

Flawia

Dla świeżo upieczonych rodziców dość istotną kwestią przy wyborze odpowiedniego projektu domu jest to, z ilu kondygnacji składa się budynek. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku dom parterowy – komunikacja pomiędzy mieszkańcami jest ułatwiona, a brak schodów zwiększa bezpieczeństwo malucha. Flawia to właśnie ten typ budynku. Ma 111,6 m2 powierzchni użytkowej, która została podzielona na dwie wygodne strefy. Część dzienna to salon połączony z jadalnią oraz kuchnia (w zależności od preferencji mieszkańców można ją całkowicie zamknąć lub otworzyć na resztę pomieszczeń). Na dole znajduje się jeszcze spiżarnia oraz osobna toaleta. Strefa nocna to trzy sypialnie i łazienka – wszystkie ustawne i dopasowane do potrzeb rodziny. Ten projekt powinien zainteresować rodziny, które zamierzają posiadać więcej niż jedno dziecko – istnieje możliwość późniejszej adaptacji poddasza, przez co budynek w razie potrzeby można powiększyć. Projekt nie uwzględnia garażu, chyba że inwestor zdecyduje się na jego zmodyfikowaną wersję Flawię Małą II. Więcej o projekcie można przeczytać na stronie http://www.dobredomy.pl/projekt/flawia/.

Benedykt

Równie funkcjonalny jest projekt parterowego domu Benedykt. Jest nieco mniejszy od Flawii – jego powierzchnia użytkowa to 99,5 m2, jednak wystarczy to do zapewnienia wygodnej egzystencji 3 lub 4-osobowej rodzinie. Stefa dzienna to połączony z jadalnią salon oraz kuchnia. Znajduje się tam przeszklona ściana z widokiem na ogród, która doświetla pomieszczenia. Projekt uwzględnia również trzy sypialnie, dużą łazienkę oraz toaletę. Dodatkowe pomieszczenia to spiżarnia oraz garderoba. Warto wiedzieć, że dostępna jest także wersja z garażem (jednostanowiskowym) pod nazwą Benedykt II. Szczegóły na temat projektu znajdują się pod adresem http://www.dobredomy.pl/projekt/benedykt/.

Laura

Dla fanów nieco bardziej nowoczesnej architektury, przygotowano projekt domu Laura o powierzchni użytkowej 103,6m2. Duża ilość przeszkleń nadaje wnętrzu niepowtarzalny klimat i zachwyca mieszkańców. Sam budynek podzielony jest na trzy strefy. Połączony z jadalnią i kuchnią salon to część dzienna domu. Przy kuchni zaprojektowano spiżarnie, jednak ta część domu pozostawia spore możliwości aranżacyjne – dodatkowe pomieszczenie można usunąć na rzecz kuchni. Część nocna to prawe skrzydło domu – znajdują się tam trzy sypialnie i wspólna łazienka. Projekt uwzględnia garaż jednostanowiskowy. Szczegółowe informacje na temat projektu Laura można znaleźć na stronie http://www.dobredomy.pl/projekt/laura/.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj