Czym się kierować, wybierając mieszkanie od dewelopera?

© freeimages.com

© freeimages.com

Wybór miejsca zamieszkania ma wpływ na najważniejsze aspekty naszego życia. Na co zwrócić uwagę, decydując się mieszkanie z rynku pierwotnego? Sprawdzamy!

Deweloper

Zanim zdecydujesz się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego, weź pod lupę dewelopera. Zapoznaj się z jego poprzednimi realizacjami i sprawdź, czy nie toczą się wobec niego postępowania egzekucyjne. Dowiedz się, na podstawie jakich dokumentów realizowana jest inwestycja oraz na kiedy przewidywany jest termin jej zakończenia. Informacje o stanie prawnym działki czy źródłach finansowania inwestycji znajdziesz w prospekcie informacyjnym dostarczanym przez dewelopera.

Lokalizacja

Basen, przedszkole, przychodnia, siłownia, przystanek autobusowy – mając wszystko w zasięgu ręki, łatwiej się żyje. Nowoczesne mieszkania w centrum Warszawy gwarantują nam rozbudowaną infrastrukturę, zapewniając łatwy dostęp najważniejszych węzłów komunikacyjnych oraz placówek edukacyjnych.

Metraż i układ mieszkania

Mieszkanie, którego jesteśmy pierwszymi właścicielami, możemy w całości zaaranżować według własnych potrzeb. W ramach jednej inwestycji najczęściej mamy do dyspozycji mieszkania o zróżnicowanych metrażach: od kawalerek idealnych dla studentów, singli lub osób podróżujących służbowo, aż po kilkupoziomowe apartamenty dla rodzin z dziećmi.

Warto także zwrócić uwagę na dostęp do naturalnego oświetlenia, pamiętając, że zawsze lepiej nasłoneczniona będzie strona południowa. W pomieszczeniach, w których okna skierowane są na wschód, słońce pojawi się wczesnym rankiem, z kolei w pokojach, w których okna wychodzą na zachód, naturalne światło dotrze dopiero w godzinach popołudniowych.

Wykonanie i udogodnienia

Nie bez znaczenia pozostaje kwestia spójności całego założenia architektonicznego, szczególnie istotna przy inwestycjach wieloetapowych. Warto sprawdzić, czy przestrzeń między budynkami została zaprojektowana w sposób przemyślany, z udogodnieniami dla mieszkańców. Należy także zwrócić uwagę na standard wykończenia – wysoka jakość materiałów wykończeniowych zapewni mieszkańcom komfort na długie lata. Zanim kupisz mieszkanie, dowiedz się, jakie materiały zostały wykorzystane do jego budowy. Sprawdź także, na jakie udogodnienia możesz liczyć: windy, monitoring, całodobową ochronę, piwnicę lub komórkę lokatorską czy miejsce postojowe w garażu. Przykładem nowoczesnego, dobrze zaprojektowanego osiedla jest warszawska 19. Dzielnica (sprawdź tutaj). Została ona wielokrotnie doceniona przez środowisko architektów i urbanistów, zdobywając, m.in. I Nagrodę w ogólnopolskim konkursie Ministra Środowiska „Projekt: Przestrzeń 2015”, za odzyskanie poprzemysłowych terenów zlokalizowanych w centrum miasta oraz za stworzenie nowego modelu dzielnicy miejskiej opartej na równowadze wysokiej jakości architektury, funkcji ogólnomiejskich i wysokiej jakości urządzonej zieleni.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj