Kuchnie szyte na miarę

Gorący okres remontów i urządzania dopiero przed nami. O wyborze mebli kuchennych do mieszkania decyduje kilka ważnych czynników – ich cena, jakość, nowoczesny lub tradycyjny design oraz funkcjonalność. Jakie meble wybrać, by dobrze służyły nam przez wiele lat?

Gotowa oryginalność

Przeglądając katalogi producentów mebli kuchennych, które zaskakują różnorodnością i bogactwem asortymentu, coraz ciężej zdecydować się na konkretny zakup. Jedną z opcji, które mamy do wyboru, są meble modułowe. Ich ogromną zaletą jest możliwość samodzielnego skomponowania zestawu danej kolekcji, który odpowie na nasze potrzeby i gusta. Dlatego jest to świetna propozycja głównie dla posiadaczy małych jak i nietypowych kuchni. Pojedyncze elementy o różnych wymiarach, dostępne są w szerokiej gamie wzorów i w wielu wersjach kolorystycznych, co stwarza nieograniczone możliwości aranżacji kuchni – w jasnych czy też ciemnych odcieniach. W każdej chwili możemy je dowolnie przesuwać i zestawiać w różnej konfiguracji. Problem pojawia się kiedy w sklepach nie znajdziemy odpowiednich wymiarów mebli. – Czasem specyficzny rozkład kuchni, jej metraż, czy choćby skos na ścianach utrudniają dobór idealnie skomponowanych mebli. Wówczas meble tworzone na wymiar są jedynym rozsądnym rozwiązaniem – podkreśla ekspert Andrzej Wołosz z firmy KAM, producenta mebli kuchennych.

Dopasowana funkcjonalność

Współczesne zestawy meblowe, w pełni gwarantują funkcjonalność i wygodę. Najważniejsze jest jednak to, by kuchenna przestrzeń była uporządkowana i optymalnie wykorzystana. Ciekawym rozwiązaniem są szafki modułowe podzielone na szuflady o różnej, optymalnie dobranej wysokości, dopasowując się tym sposobem do najczęściej przechowywanych w kuchni produktów – np. sztućców, napoi w kartonach, butelek, cukru, czy garnków – zauważa projektantka Sylwia Kowalska Mikutel.

Jeśli meble mają służyć nam dłużej niż chwilę po remoncie – ważne by materiał z których są wykonane był dobry jakościowo i trwały. Najczęstszym materiałem do produkcji mebli kuchennych jest płyta laminowana, wykorzystywana do produkcji korpusów szafek, a często też frontów meblowych. Wśród najważniejszych zalet tego materiału należy wymienić wysoką odporność na uderzenia, środki chemiczne, wodę i temperaturę, a także trwałość koloru i wysoką estetykę – zauważa Andrzej Wołosz.

Design i dodatki, czyli kropka nad i

Kiedy kuchenne wnętrze mamy już dobrze rozplanowane, wiemy gdzie postawimy zmywarkę, schowamy kłopotliwe garnki i przyprawy, czas postawić przysłowiową kropkę nad „i”. Do dopełnienia całości posłużą detale. Poświęcając czas na wybór zastawy w jednolitym stylu, akcesoriów kuchennych w pasującym kolorze, a na parapet stawiając kolorowego storczyka – nadamy oryginalny styl naszej kuchni i pozbędziemy się zbędnego chaosu.

Warto pamiętać także o tym, że zakup mebli modułowych to również możliwość kompletowania całego zestawu w dłuższym czasie, sukcesywnie dobierając kolejne elementy, a dopasowując do aktualnych zasobów naszego portfela.

1 Komentarz

  1. rena1963ta

    30 kwietnia 2013 at 21:32

    trzeba dobrego “krawca” aby “uszyć” taką kuchnię:))

Zaloguj się Logowanie

Komentuj