Letnie odświeżenie, czyli kuchnia w bieli

meble-kuchenne

Letnie odświeżenie, czyli kuchnia w bieli

Niewielka metamorfoza kuchni jest idealnym rozwiązaniem na ciepłe, letnie dni. Świetny efekt możemy uzyskać, wymieniając meble kuchenne i dodatki. Uniwersalnym i jednocześnie modnym kolorem jest biel, w ten sposób wprowadzimy do wnętrza powiew świeżości.

Latem towarzyszy nam piękna pogoda, dzięki której mamy zdwojoną energię do pracy. Z tego powodu często decydujemy się na zmianę aranżacji wnętrza. A ponieważ sercem każdego domu jest kuchnia, to właśnie ona zazwyczaj trafia na pierwszy ogień letniego odświeżenia. Jak dokonać metamorfozy i nie rezygnować z aktywności, jakie umożliwia nam słońce za oknem? Z pomocą przychodzą nam zabiegi aranżacyjne – wymiana mebli kuchennych Stolkar na białe i odpowiednie połączenie dodatków.

Dlaczego białe meble kuchenne?

Przede wszystkim dlatego, że białe meble kuchenne są ciągle modne, a do tego ponadczasowe – jest to inwestycja na lata. Jeśli jednak obawiamy się, że po tak długim czasie aranżacja może nam się znudzić, to jest na to prosty sposób. Wystrój kuchni można zmieniać za pomocą dodatków i sprzętów kuchennych – bo te akurat tyle nie wytrzymają. Biały kolor jest uniwersalny i daje duże możliwości aranżacyjne. Jest zarówno ozdobą samą w sobie, jak i świetnym tłem dla całości. Wszystko zależy od tego, jak chcemy go potraktować. Ma jeszcze jedną zaletę, świetnie sprawdza się we wszystkich wnętrzach, niezależnie od dominującego w nim stylu. Dzięki temu możemy pokusić się nawet o stworzenie kuchni w innym stylu niż w pozostałych wnętrzach. Jeśli jednak zależy nam na zachowaniu spójności stylistycznej, bez problemu znajdziemy odpowiednie meble kuchenne w tym kolorze. Takie właśnie zestawy posiada w swojej ofercie Fabryka Mebli Stolkar. Biel daje nam też poczucie sterylności i świeżości, co akurat w kuchni jest całkiem dobrym pomysłem.

Monochromatyczna biel?

Nie wszyscy są jednak przekonani do aranżacji kuchni w monochromatycznej bieli. Jest i na to sposób. Można ją przełamać, wprowadzając drugi kolor, niekoniecznie kontrastowy. Opozycją dla bieli jest oczywiście czerń, ale takie połączenie dobrze zagra tylko w kuchni w stylu industrialnym, chyba, że ograniczymy się wyłącznie do akcentu. Większe pole do popisu daje zakup mebli kuchennych z jasnym drewnem, np. akacjowym – drewno ociepla wnętrze. Dodatkowy kolor można zastosować na ścianie w strefie roboczej kuchni, w postaci drewna, marmuru, wielkoformatowych płytek lub specjalnej farby. Na koniec pozostaje dobór dodatków. Mogą być uzupełnieniem mebli kuchennych w monochromatycznej bieli bądź jej przełamaniem innym kolorem. Dzięki temu cała aranżacja będzie spójna i jednocześnie stylowa.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj