Meble kuchenne w czerni. Nowoczesna elegancja

kuchnia-aranzacje

Meble kuchenne w czerni. Nowoczesna elegancja

Meble kuchenne w czerni? Czy to może być dobry wybór? Wiele osób na etapie projektu kuchni rozważa taką możliwość, ale ten rodzaj aranżacji budzi wiele wątpliwości. Czy słusznie?

Czerń świetnie sprawdza się we wnętrzach nowoczesnych, wprowadza elegancję i wysmakowany styl. W polskiej kulturze kojarzy się z czymś negatywnym i mrocznym. Tym samym niekoniecznie sprawdzającym się w sercu większości domów, czyli w kuchni. Jednak warto wiedzieć, że kolor czarny w innych kulturach oznacza życie (np. kultura indiańska). W psychologii zaś to kolor dający poczucie bezpieczeństwa, więc nie taki diabeł straszny jak go malują.

meble-kuchenne

Czarne meble kuchenne. Jak je ugryźć

Meble kuchenne w czerni są zarówno rozwiązaniem uniwersalnym, jak i modnym. Ten kolor sprawdzi się na dużych i małych przestrzeniach. Owszem, pomniejsza on optycznie wnętrze, ale wystarczy dobrze zagrać światłem i dodatkami, by zniwelować ten efekt. Meble kuchenne w czerni prezentują się elegancko i szykownie, a ze względu na swoją małą popularność również oryginalnie. Idealnie sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych, loftowych, w których stawiamy na minimalizm, bazujący na geometrycznych kształtach. Ale sprawdzą się także w stylistyce klasycznej, glamour i art deco. Meble kuchenne w czerni dostępne są w wersji z połyskiem i w macie. Ta pierwsza odbija światło, więc powiększa optycznie przestrzeń, ale trudniej utrzymać je w czystości, ponieważ widać na nich każdy odcisk palca. Natomiast fronty matowe wymagają dodatkowego oświetlenia, ale też mają w sobie więcej szyku i łatwiej się je pielęgnuje.

meble-do-kuchni

Kontrasty kontra monochromatyczna czerń

Jeśli meble kuchenne w czerni od zawsze były naszym marzeniem, ale nie do końca jesteśmy przekonani do monochromatycznej stylistyki, w takiej sytuacji warto postawić na kontrastową aranżację. Takie i inne propozycje znajdziemy w ofercie Bauformat, eksperta w dziedzinie mebli kuchennych. Najbardziej oczywistym skojarzeniem opozycji do czerni jest biel, ale nie gorzej w takim zestawieniu zaprezentują się też inne kolory. Można zdecydować się na inny intensywny kolor lub wręcz przeciwnie, wybrać coś bardziej stonowanego. Zaletą czerni jest to, że świetnie prezentuje się z każdą inną barwą. Ciekawą propozycją jest też połączenie różnych odcieni czerni, bo ta ma ich aż kilkadziesiąt. Obowiązkowym elementem każdej kuchni są też dodatki – za ich pomocą możemy też zadziałać kolorem.

czarne-meble-kuchenne

Zaloguj się Logowanie

Komentuj