Kabina prysznicowa. Wybieramy kształt i wielkość

aranzacja-lazienki

Kabina prysznicowa. Wybieramy kształt i wielkość

Producenci kabin prysznicowych proponują klientom naprawdę szeroki wybór. Z łatwością można dopasować kabinę do wielkości i kształtu łazienki, ale też do stylu i indywidualnych potrzeb. Jak odnaleźć się w tak ogromnym asortymencie i na co trzeba zwrócić uwagę?

Obecnie bez najmniejszego problemu można kupić kabinę prysznicową do małych łazienek, do wnętrz o dziwnych, niestandardowych kształtach. Ale też, co ważne, dostępne są niezwykle funkcjonalne propozycje dla osób starszych i dla osób z różnym stopniem niepełnosprawności ruchowej. Dzisiaj kabina prysznicowa to także ozdoba łazienki, producenci śledzą najnowsze trendy wnętrzarskie i włączają je do swoich projektów.

kabina-prysznicowa

Kształt kabiny prysznicowej

Kształt kabiny prysznicowej powinien być dostosowany przede wszystkim do możliwości, jakie daje nam powierzchnia łazienki. Najlepiej znane są kabiny kwadratowe i prostokątne, a także półokrągłe i przyścienne.We wnętrzach o specyficznym układzie mogą sprawdzić się kabiny asymetryczne, dzięki temu maksymalnie wykorzystujemy dostępną przestrzeń. Kabiny pięciokątne natomiast idealnie pasują do małych łazienek, dzięki swemu kształtowi zajmują mniej miejsca niż kabiny półokrągłe.Nietuzinkową propozycją są drzwi wnękowe ale jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są do łazienek z wnęką, którą można przeznaczyć właśnie na prysznic. Jeśli chcemy urządzić modną łazienkę, podążającą za najnowszymi trendami, to nasz wybór powinien paść na kabinę prysznicową typu walk-in. Idealnie pasuje do wnętrz minimalistycznych i loftowych. To niezwykle komfortowe rozwiązanie dla dzieci, dla osób starszych i dla osób z różnym stopniem niepełnosprawności ruchowej.

Wielkość kabiny prysznicowej

jaka-kabina-prysznicowa

Kabiny prysznicowe mają również różne wymiary. Podstawowym kryterium wyboru powinien być metraż łazienki, ale bez szkody dla funkcjonalności. Optymalne wymiary, które pozwalają na swobodne korzystanie to 90×90 cm. Dostępne są również kabiny prysznicowe o wymiarze 80×80 cm, ale są one nieco mniej wygodne. W sklepach można spotkać jeszcze mniejsze kabiny – 70×70 cm – ale należy zaznaczyć, że nie są one ergonomiczne, taka wielkość może znacznie ograniczać ruchy. Niektórzy producenci dają klientom możliwość korzystania z konfiguratora kabin prysznicowych, np. firma New Trendy, producent polskich kabin prysznicowych. Jest to doskonały sposób na uzyskanie rozwiązania optymalnego pod każdym względem.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj