Strefa prysznica bez tradycyjnego brodzika

© Ferro

© Ferro

Zmieniają się nasze preferencje dotyczące wyposażenia łazienek. Coraz częściej decydujemy się na strefę prysznica bez tradycyjnego brodzika. Zyskujemy dzięki temu ciekawy, nowoczesny efekt wizualny. Jest to także wygodne rozwiązanie.

Kabina, która nie ma brodzika, stoi bezpośrednio na podłodze. Rezygnujemy z progów, a nawet standardowych drzwi. Ściankami są zazwyczaj szklane tafle. Nic nie zakłóca przestronności aranżacji.

Woda odprowadzana jest odpływem liniowym. Aby go zastosować, konieczne jest odpowiednie wyprofilowanie posadzki. Spadek w kierunku odpływu powinien wynosić 2 procent.

Dekoracyjny

Odpływ umieszczony bywa zazwyczaj w podłodze niedaleko ściany. Może mieć dekoracyjną formę, tak jak w stylizacji z kryształowym żyrandolem.

Projektant wybrał do tej kompozycji model Ora o ażurowym ruszcie pasującym do chromowanej armatury i elementów glamour. Został wykonany z ręcznie szlifowanej stali nierdzewnej, co gwarantuje mu odporność na korozję. Odpływ wyposażono w kołnierz hydroizolacyjny, który uszczelnia konstrukcję, a tym samym zabezpiecza pomieszczenie przed zalaniem. Posiada regulowane nóżki ułatwiające wypoziomowanie. Przepustowość wynosi 54 l/min. W komplecie jest dokręcany syfon z korkiem rewizyjnym.

Pod płytką

W minimalistycznych łazienkach projektanci dążą do ukrycia większości elementów. Dotyczy to także odpływu.

W tym celu niektóre modele mają więc w górnej części specjalną ramkę do wypełnienia płytką lub inną okładziną idealnie dopasowaną do podłogi. Takie rozwiązanie zastosowano w beżowej aranżacji. W „kabinie” we wnęce górna część odpływu wypełniona jest białym materiałem, którym wyłożono całą posadzkę. Użyty odpływ pod płytkę ma przepustowość 54 l/min. Jak Ora wykonany jest ze stali nierdzewnej, ręcznie szlifowanej. Posiada kołnierz hydroizolacyjny, a także regulowane nóżki.

Niewidoczny

Jeszcze lepszy efekt „zakamuflowania” uzyskano dzięki Super slim pro. Umieszczony na wąziutkim pasku oddzielającym płytki podłogowe od ściennych, stał się właściwie niewidoczny. Ma wysokość zabudowy 49 mm, a szerokość 45 mm, dlatego znajduje zastosowanie także w budownictwie wielorodzinnym.

Zintegrowanie syfonu z otworem rewizyjnym oraz korek rewizyjny zapewniający łatwy dostęp do syfonu sprawiają, że czyszczenie czy serwisowanie okazuje się proste i wygodne. Odpływ wykonany jest ze stali nierdzewnej, posiada kołnierz hydroizolacyjny. Przepustowość to 48 l/min.

Jeszcze mniejsze rozmiary cechują odpływ liniowy wąski Perfect Drain. Jego szerokość to zaledwie 20 mm. Został wybrany do luksusowej aranżacji o brązowo-złotej mozaice. Wykonany ze stali nierdzewnej, posiada kołnierz hydroizolacyjny, a także wbudowany syfon. Przepustowość tego wąziutkiego odpływu jest jednak niższa niż pozostałych i wynosi 25 l/min.

W ścianie

Gdy chcemy, by posadzka pod prysznicem była idealnie gładka, możemy się zdecydować na odpływ ścienny. To również dobre rozwiązanie w łazienkach z ogrzewaniem podłogowym, dlatego że podczas montażu odpływu nie ingerujemy w posadzkę.

Model Wall slim z zewnątrz ma polerowaną maskownicę w formie estetycznej płytki. Woda „znika” więc ze strefy prysznica wąską szczeliną na granicy ściany i podłogi. Istotne udogodnienie, cechujące też poprzednie modele: stalowy syfon zintegrowany z otworem rewizyjnym oraz korek rewizyjny, który umożliwia łatwy dostęp do syfonu.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj