Modna kuchnia w stylu industrialnym

kuchenne-inspiracje

Modna kuchnia w stylu industrialnym

Wnętrza w stylu industrialnym mają dziś coraz więcej zwolenników. Surowy klimat, metalowe wykończenia i czerwona cegła na dobre zagościły w domach wielu Polaków. Miłośnicy przemysłowych pomieszczeń bardzo często decydują się na urządzenie w tym stylu swojej kuchni. Czym się on charakteryzuje i jakie powinniśmy wybrać meble kuchenne?

Kuchenne inspiracje stylem industrialnym to przede wszystkim połączenie kuchni przemysłowej z restauracją. Wyróżniają ją otwarte przestrzenie, w których pojawiają się rury, ściany z prawdziwej cegły i goły beton. Bardzo dużą rolę odgrywa tutaj oświetlenie – dominują duże, wiszące lampy z ozdobnymi żarówkami Edisona lub reflektory podobne do tych, jakie oświetlają hale przemysłowe i fabryki. Wybierając meble kuchenne powinniśmy postawić na stal albo masywne drewno. Wyznacznikiem stylu industrialnego będą duże połyskujące blaty ze stali nierdzewnej lub drewniana wyspa z metalowym okuciem. Meble kuchenne w stylu industrialnym to także otwarte szafki ułatwiające dostęp do talerzy, a także wieszaki i suwnice na patelnie i garnki.

aranzacje-kuchni

Styl industrialny w małym mieszkaniu

W dużym błędzie są ci, którzy uważają, że skoro styl ten nawiązuje do fabryk lub kuchni restauracyjnych, nie sprawdzi się w małych mieszkaniach w bloku. Dobrej klasy meble kuchenne nawiązujące do stylistyki przemysłowej można nabyć między innymi w salonach marki Bauformat. Co ważne, w niewielkich pomieszczeniach wystarczy zadbać o pojedyncze elementy, żeby nadać wszystkiemu industrialny charakter. W małej kuchni nawet takie detale jak wisząca lampa z odsłoniętymi kablami lub otwarte szafki ze stali nierdzewnej sprawią, że poczujemy się jak na zapleczu wielkomiejskiej restauracji.

kuchnia-inspiracje

Jak wybierać meble kuchenne

Najważniejszą zasadą przy projektowaniu takich wnętrz jest kontrast. Przy ciemnych ścianach powinniśmy postawić na meble kuchenne w jasnych kolorach i na odwrót. Warto o tym pamiętać, by wybierając się na zakupy wyobrazić sobie, jak dana rzecz będzie wyglądała w naszym mieszkaniu. W sklepach znajdziemy zarówno drewniane meble kuchenne, jak i ze stali nierdzewnej, które bez problemu dopasujemy do naszej kuchni. Na koniec należy wspomnieć, że jeśli podobają się wam industrialne wnętrza wcale nie musicie zmieniać całej dotychczasowej aranżacji. Już kilka wyróżniających się elementów sprawi, że nabierze ona charakterystycznego surowego wyglądu. To zachęca do eksperymentów, a o to przecież chodzi w designie – żeby nie bać się zmian w otoczeniu.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj