Modna półka na ścianę, czyli praktyczna ozdoba w aranżacji wnętrza

© shutterstock

© shutterstock

Nie wiesz, jak zaaranżować pustą, nudną ścianę? A może brakuje ci miejsca do przechowywania ozdób lub książek? Postaw na modną i niezawodną półkę ścienną! Umożliwia łatwą zmianę wystroju oraz tworzy dodatkową przestrzeń na eksponowanie ukochanych przedmiotów. Przekonaj się, jak jeden element może odmienić wygląd pomieszczenia!

Półka na ścianę – praktyczna ozdoba do pokoju

Półki ścienne to doskonałe rozwiązanie, nie tylko w pokoju dziennym czy sypialni, ale również w kuchni, przedpokoju i łazience! Możesz umieścić na nich książki, ozdoby, kapelusze, przyprawy, kosmetyki czy zabawki dziecka. Zastosowanie jest ogromne! Nie można im także odmówić praktyczności. Dzięki temu, że montowane są na ścianie, nie zajmują miejsca na podłodze; mogą również doskonale eksponować rzeczy, które mają dla nas dużą wartość, np. pamiątki z wakacji, zdjęcia czy ulubione dzieła literatury. Idealna aranżacja wisząca na ścianie doda pomieszczeniu uroku i charakteru.

Półki na ścianę – nowoczesne rozwiązanie na przechowywanie

Nie tylko proste drewniane czy kolorowe półki sprzedają się najlepiej. Obecnie urządzający mieszkania decydują się na coraz ciekawsze i odważniejsze modele. Możesz więc spotkać półki z surowego metalu (idealne do wystroju loftowego lub industrialnego), zupełnie okrągłe, w kształcie klocka Lego (kochają je małe i duże dzieci) lub takie, które sprawiają wrażenie, że postawione na nich książki lewitują w powietrzu (drobna metalowa płytka przykręcana do ściany, którą chowa się między okładkę).

Łatwo więc będzie wybrać kształt czy kolor dopasowany do twoich potrzeb. Duży wybór półek do montażu na ścianie dostępny jest na stronie https://www.empik.com/dom-i-ogrod/meble/polki,395334,s. Warto zainspirować się różnorodnością produktów, zanim zdecydujesz się na jeden konkretny – czasem nieoczywisty wybór może okazać się najtrafniejszym!

Półki na ścianę do pokoju – jakie wybrać?

Wybór idealnej półki może być zależny od docelowego miejsca, w którym ma być ona umieszczona oraz wystroju wnętrza, jaki tam panuje. Pokój dziecięcy pozwala na odrobinę szaleństwa – pasują tam modele w kształcie drzewka, głowy misia czy kolorowej chmurki. Stonowany i minimalistyczny salon wymagać będzie rozwiązań raczej skromnych, o prostej bryle, np. klasycznej drewnianej półki w formie dwóch desek lub metalowej półki drucianej. Jeżeli poszukujesz odpowiedniego mebla do kuchni czy łazienki, zwróć szczególną uwagę na jego trwałość i wytrzymałość na wilgoć czy zabrudzenia.

Również wielkość będzie miała znaczenie – wstawianie dużych, zabudowanych półek do małego pomieszczenia skutkuje wizualnym przytłoczeniem. Pokój wydawać się będzie wówczas jeszcze mniejszy i ciemniejszy, niż jest w rzeczywistości.

Jak rozmieścić półki na ścianie?

Miejsce montażu także zależne jest od kilku czynników. Przede wszystkim pierwszą, ważną rzeczą, jest przeznaczenie półki. Czy ma ona służyć do przechowywania ozdób, a może przedmiotów używanych codziennie? Korzystać z niej będą głównie dorośli, a może dzieci? Odpowiadając sobie na to pytanie, łatwiej będzie ci zdecydować o wysokości, na której zamocujesz mebel do ściany.

Istotna jest także ilość półek – już z nawet dwóch można stworzyć ciekawą aranżację. Warto wówczas umieszczać je na różnych wysokościach względem siebie. Zanim przykręcisz je na stałe, przyłóż je do ściany lub wyobraź sobie, jakie rozłożenie da najlepszy efekt wizualny.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj